Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A real eye-catcher with a glam factor: this bed combines opulent shapes with contemporary lightness. The gently curved headboard in classic Chesterfield style invites you to lean back and adds a touch of noblesse to the bedroom. The velvety cover in a sophisticated gold tone discreetly reflects the light and sets luxurious accents - particularly effective in combination with light wall colors, mirrored bedside tables or minimalist lamps. Ideal for interiors that want to combine classic elegance with modern chic. As the center of the relaxation zone, this upholstered bed turns any bedroom into a stylish oasis of well-being with character.
- Luxurious upholstered bed with velvet-look cover in gold, 100 x 160 x 200 centimeters (H/W/D)
- The rounded Chesterfield-style headboard is comfortably upholstered and combines modern elegance with maximum comfort
- The soft cover in an elegant velvet look shimmers delicately in a warm gold tone
- Filigree legs in black made of robust steel create a modern contrast and a light look
- Cover certified according to OEKO-TEX Standard 100 and particularly abrasion-resistant with 100000 Martindale
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 120 cm |
| Larghezza | 180 cm |
| Profondità | 217 cm |
| Peso | 72 kg |
| Volume (imballato) | 0,76 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Color oro, Giallo, Marrone |
|---|---|
| Details: | massima capacità di carico, pillola, resistente alla luce, resistenza all'abrasione, smontato, solidità allo sfregamento, test della sigaretta superato, Ökotex zertifiziert |
| Catalogo di stampa: | Armazón: Faggio Legno vergine, Piede / Base:, Copertina:, Rivestimento:, 300 Kg,, 100000 Martindale, 5, 4 - 5, 5,, |
| Serie: | Audrey |
| Stagione: | Saison2025-1 |
| Calendario di marketing: | Marzo |
Valutazioni
Accedi