Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
This extraordinary pendant light combines genuine calcite stones and a delicate steel frame to create a true work of lighting art. The unique stone details cast fascinating light reflections that bathe the room in a warm, inviting atmosphere. Perfect above the dining table, in the living room or hallway, the light blends harmoniously into modern, industrial or Scandinavian interiors. With its adjustable cable, it can be flexibly adapted to any room and becomes a radiant focal point.
- Unique pendant light in gold with calcite stone details, 60 x 100 x 27 centimetres (H/W/D)
- Naturally shaped calcite stones and the steel lattice frame create unique light reflections
- Sets impressive accents and provides atmospheric light, whether above the dining table or in the living room
- Height-adjustable thanks to the 120 cm cable - adapts to any living and dining area
- 230 V, G9 socket, number of bulbs 9, max. 40 watts, bulbs not included, bulbs replaceable
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 60 cm |
| Larghezza | 101 cm |
| Profondità | 28 cm |
| Peso | 10.7 kg |
| Volume (imballato) | 0,27 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Sala da pranzo |
|---|---|
| Colore: | Bianco, Color oro, Écru |
| Details: | extra |
| Catalogo di stampa: | , |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2017-1 |
| Tendenze: | Cosy Living, Modern Times |
| Tendenze 2: | Cosy – Lounge, Cosy – Nature, Modern – Living |
| Calendario di marketing: | Maggio |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi