Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A stylish interplay of shimmering glass and shiny metal makes the Sphere lights an elegant highlight in any interior. The galvanized lampshades in different sizes reflect the light in a fascinating way and create an atmospheric ambience. Chrome-plated steel elements set shiny accents and underline the luxurious character. Height-adjustable and versatile, they adapt perfectly to different room concepts and furnishing styles - whether above the dining table, in the lounge or as a stylish statement in the living area.
- Large pendant light in gray with 10 shades in different sizes, 160 x 45 x 45 centimeters (H/W/D)
- Ten exclusive lampshades made of galvanized glass create a harmonious design and provide pleasant lighting
- The height-adjustable lamp fits flexibly into living and dining areas with different room concepts
- The black lamp holders and the ceiling canopy are made of chrome-plated steel
- 230 V, socket E27, number of bulbs 10, max. 40 watts, bulbs not included, bulbs replaceable
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 160 cm |
| Larghezza | 60 cm |
| Profondità | 110 cm |
| Peso | 25.8 kg |
| Volume (imballato) | 0,46 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Argento |
| Details: | baldacchino, cavo più lungo, extra, parzialmente smontato, regolabile in altezza, rivestita in plastica, scudo |
| Catalogo di stampa: | Baldacchino:, Portalámparas:, Paralume: Vetro, 160 cm, 25 cm, 3 x 30 x 120 cm,, filo,, |
| Serie: | Sphere |
| Speciali: | In magazzino, PRIMA |
| Stagione: | Saison2024-2 |
| Topic: | Christmas |
Valutazioni
Accedi