Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A luminous ensemble full of nostalgia and sophistication: this opulent pendant lamp with five individually designed shades seduces with delicate fringes, silky fabric and loving details. Muted colour nuances in harmonious coordination give the design a calm, cosy aura – perfect for atmospheric islands of light above the dining table, in the living room or as a romantic highlight in the bedroom. The combination of soft shimmer and vintage accents brings warmth and personality to any room. Particularly expressive in interiors with velvet, wood or patterned textiles. A light source that does more than just illuminate – it tells stories.
- Colourful pendant lamp with 5 shades, 95 x 37 x 30 centimetres (H/W/D)
- Five lampshades delight with delicate fringed edges, silky materials and romantic details
- Numerous muted colours create a harmonious overall look and add charming accents
- Provides pleasant, soft lighting above dining tables, in bedrooms or living areas
- 230 V, E14 socket, number of bulbs 5, max. 25 watts, bulbs not included, bulbs replaceable
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 95 cm |
| Larghezza | 37 cm |
| Profondità | 30 cm |
| Peso | 1.85 kg |
| Volume (imballato) | 0,05 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Policromo |
|---|---|
| Details: | extra, rivestita in plastica |
| Catalogo di stampa: | Baldacchino:, Paralume: 100 %, filo, |
| Serie: | Saloon |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-1 |
Valutazioni
Accedi