Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A luminous ensemble full of nostalgia and sophistication: this opulent pendant lamp with ten individually designed shades seduces with delicate fringes, silky fabric and loving details. Muted colour nuances in harmonious coordination give the design a calm, cosy aura – perfect for atmospheric islands of light above the dining table, in the living room or as a romantic highlight in the bedroom. The combination of soft shimmer and vintage accents brings warmth and personality to any room. Particularly expressive in interiors with velvet, wood or patterned textiles. A light source that does more than just illuminate – it tells stories.
- Colourful pendant lamp with 10 shades, 125 x 45 x 45 centimetres (H/W/D)
- Ten lampshades delight with delicate fringed edges, silky materials and romantic details
- Numerous muted colours create a harmonious overall look and add charming accents
- Provides pleasant, soft lighting above dining tables, in bedrooms or living areas
- 230 V, light bulb type LED, socket E14, number of light bulbs 10, max. 4 watts, light bulbs not included, light bulbs replaceable
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 125 cm |
| Larghezza | 45 cm |
| Profondità | 45 cm |
| Peso | 3.6 kg |
| Volume (imballato) | 0,08 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Policromo |
|---|---|
| Details: | extra, rivestita in plastica |
| Catalogo di stampa: | Baldacchino:, Paralume: 100 %, filo, |
| Serie: | Saloon |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-1 |
Valutazioni
Accedi