Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
An interplay of shapes, textures and warm earth tones - this pendant light with five differently designed shades creates natural harmony and visual interest at the same time. The soft nuances in brown and beige diffuse a soft, homely light, while the black steel frame provides a modern contrast. Ideal as a central lighting object above the dining table or as a stylish accent in the bedroom. Combined with wooden furniture, linen fabrics or ceramic accessories, it creates a look somewhere between boho chic and contemporary living. Height-adjustable and versatile, this light accompanies a wide variety of room concepts with style and function.
- Pendant lamp with 5 different shades in brown and beige, 150 x 110 x 23 centimeters (H/W/D)
- 5 rounded lampshades with different structures, patterns and natural color nuances provide pleasant light
- The black frame and canopy add a modern touch and are made of robust steel
- Height-adjustable, the pendant light becomes a highlight above dining tables, in the bedroom or in the living area
- 230 V, socket E14, number of bulbs 5, max. 25 watts, bulbs not included, bulbs replaceable
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 150 cm |
| Larghezza | 110 cm |
| Profondità | 23 cm |
| Peso | 2.7 kg |
| Volume (imballato) | 0,06 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Policromo |
| Details: | baldacchino, cavo più lungo, extra, parzialmente smontato, regolabile in altezza, rivestita in plastica, scudo |
| Catalogo di stampa: | :,, :, :,, 150 cm,,,,,,,,, filo,, |
| Serie: | Parecchi |
| Speciali: | Deals, In magazzino |
| Stagione: | Saison2024-2 |
Valutazioni
Accedi