Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A glamorous update for every furnishing style: this pendant lamp with four lampshades is the perfect dining table lighting that brings pure elegance to your home with its brass finish and tinted glass. Goblet is a versatile lighting series with models in gold and chrome, for hanging, as table lamps or floor lamps.
- Glamorous pendant lamp with clear lines, trendy details and retro vibes that immediately bring warmth into the room.
- The light radiates downwards - softly tinted by the coloured glass shade.
- A lot of lightness for such a large lamp: thanks to the way it is suspended it almost floats in the room.
- The tinted glass and the brass canopy provide warm light, especially when you use vintage-style bulbs.
- Festive dinner party lighting for every day. This is a style upgrade! Many other models available in the Goblet lighting series.
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 143 cm |
| Larghezza | 129 cm |
| Profondità | 25 cm |
| Peso | 6.83 kg |
| Volume (imballato) | 0,11 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Corridoio, Sala da pranzo |
|---|---|
| Colore: | Color oro |
| Details: | baldacchino, cavo più lungo, extra, regolabile in altezza, rivestita in plastica, scudo |
| Catalogo di stampa: | cremagliera:, scudo: vetro,, 150 cm, 20 x 25 x 25 cm, 2,50 x 30 x 8 cm,, filo nero, consegna |
| Serie: | Goblet |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2019-1 |
| Tendenze: | Elegance |
| Tendenze 2: | Elegance – Glam |
| Calendario di marketing: | Maggio, Agosto, Novembre |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi