Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
The “Fluid Realities” collection is the result of an exclusive collaboration between KARE and the renowned star designer Karim Rashid, one of the most influential designers of our time. With his iconic design language and visionary aesthetics, he creates furniture and lamps that combine futuristic clarity with functional elegance. The abstract pendant lamp in bright pink attracts everyone's attention and creates fascinating light reflections. It becomes a lively highlight in modern interiors and creates exciting accents in lounges and above dining tables.
- Large, abstract pendant lamp in pink, 200 x 100 x 45 centimetres (H/W/D)
- The lamp in bright pink sets eye-catching, energetic lighting accents with harmonious curves
- The double light source creates harmonious illumination and exciting reflections on the shiny shade
- Inspired by futuristic design visions, the pendant lamp is a highlight above dining tables, in living areas or lounges
- 230 V, Bulb type LED, Lampholder GU10, Number of bulbs 2, Bulb not included, Bulb replaceable
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 200 cm |
| Larghezza | 100 cm |
| Profondità | 45 cm |
| Peso | 9.88 kg |
| Volume (imballato) | 0,28 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Rosa |
|---|---|
| Details: | baldacchino, extra, montato, rivestita in plastica, scudo |
| Catalogo di stampa: | , 40 x 45 x 100 cm, 11,70 x 19,80 x 81 cm, filo,, |
| Serie: | Cloud |
| Speciali: | In magazzino, Karim Rashid |
| Stagione: | Saison2025-1 |
| Tendenze: | Modern Times |
| Tendenze 2: | Modern – Pop |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi