Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
The “Fluid Realities” collection is the result of KARE's exclusive collaboration with the renowned star designer Karim Rashid. This abstract pendant lamp in shiny bronze fascinates with its gentle curves and extraordinary design that sets impressive lighting accents. Inspired by futuristic design visions, the luminaire creates harmonious illumination and exciting reflections on its shade. A statement piece that creates eye-catching accents above dining tables, in living areas or lounges and adds a modern, stylish touch to any room.
- Abstract pendant lamp in bronze, 183 x 50 x 24 centimetres (H/W/D)
- The lamp sets impressive lighting accents with its gentle curves and shiny bronze finish
- The double light source creates harmonious illumination and exciting reflections on the shiny shade
- Inspired by futuristic design visions, the pendant lamp is a highlight above dining tables, in living areas or lounges
- 230 V, Bulb type LED, Lampholder GU10, Number of bulbs 2, Bulb not included, Bulb replaceable
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 183 cm |
| Larghezza | 50 cm |
| Profondità | 24 cm |
| Peso | 4.6 kg |
| Volume (imballato) | 0,06 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Color oro, Rame |
|---|---|
| Details: | baldacchino, extra, montato, rivestita in plastica, scudo |
| Catalogo di stampa: | , 25 x 24 x 50 cm, 6,50 x 10 x 36 cm, filo,, |
| Serie: | Cloud |
| Speciali: | In magazzino, Karim Rashid |
| Stagione: | Saison2025-1 |
| Tendenze: | Modern Times |
| Tendenze 2: | Modern – Pop |
Valutazioni
Accedi