Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
The “Fluid Realities” collection is the result of an exclusive collaboration between KARE and the renowned star designer Karim Rashid, one of the most influential designers of our time. With his iconic design language and visionary aesthetics, he creates furniture and lamps that combine futuristic clarity with functional elegance. The abstract pendant lamp in silver impresses with its gentle curves and fascinating light reflections. It is a radiant eye-catcher in modern interiors and creates impressive accents above dining tables and in lounges.
- Abstract pendant lamp in silver, 190 x 70 x 33.5 centimetres (H/W/D)
- The luminaire in timeless silver unfolds a fascinating aura with its sweeping curves, creating unique lighting accents
- The double light source creates harmonious illumination and exciting reflections on the shiny shade
- Inspired by futuristic design visions, the pendant lamp is a highlight above dining tables, in living areas or lounges
- 230 V, Bulb type LED, Lampholder GU10, Number of bulbs 2, Bulb not included, Bulb replaceable
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 190 cm |
| Larghezza | 70 cm |
| Profondità | 33.5 cm |
| Peso | 6 kg |
| Volume (imballato) | 0,13 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Argento |
|---|---|
| Details: | baldacchino, extra, montato, rivestita in plastica, scudo |
| Catalogo di stampa: | , 30 x 33,50 x 70 cm, 7,20 x 11 x 56,60 cm, filo,, |
| Serie: | Cloud |
| Speciali: | In magazzino, Karim Rashid |
| Stagione: | Saison2025-1 |
| Tendenze: | Modern Times |
| Tendenze 2: | Modern – Pop |
Valutazioni
Accedi