Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A real statement for any interior! With its drop-shaped silhouette and soft, warm light, the aloha-style pendant lamp brings a relaxed, natural atmosphere into the room. It works particularly well in modern, Scandinavian or even boho-inspired interiors, where it looks elegant and cozy at the same time. Whether above the dining table, in the lounge corner or in the hallway - it combines perfectly with natural materials such as wood and plants and adds tropical accents to any room.
- Hängeleuchte mit außergewöhnlichem Rattan-Schirm in Braun, 36.5 x 55.5 x 55.5 Zentimeter (H/B/T)
- The handcrafted lampshade impresses with its organic shape and natural, aesthetic appearance
- The airy design creates a light, harmonious aesthetic, ideal for boho and Scandi interiors
- The large pendant light sets stylish accents above dining tables, kitchen islands or in the living area
- 230 V, socket E27, number of bulbs 1, max. 40 watts, bulbs not included, bulbs replaceable
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 36.5 cm |
| Larghezza | 55.5 cm |
| Profondità | 55.5 cm |
| Peso | 2.2 kg |
| Volume (imballato) | 0,26 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Marrone, Écru |
| Details: | baldacchino, cavo più lungo, extra, fatto a mano, in tessuto, montato, scudo |
| Catalogo di stampa: | Paralume:, Baldacchino:, Paralume:, 100 cm, 31 cm Ø, 10 cm,, filo,, |
| Serie: | Aloha Drop |
| Speciali: | In magazzino, Riduzione di prezzo |
| Stagione: | Saison2024-2 |
| Tendenze: | Cosy Living |
| Tendenze 2: | Cosy – Nature |
Valutazioni
Accedi