Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A real statement for any interior! The hanging lamp with three handmade rattan shades brings a relaxed, natural atmosphere into the room with its drop-shaped silhouette and soft, warm light. It works particularly well in modern, Scandinavian or even boho-inspired interiors, where it looks elegant and cozy at the same time. Whether above the dining table, in the lounge corner or in the hallway - it combines perfectly with natural materials such as wood and plants and adds tropical accents to any room.
- Large pendant lamp with three rattan lampshades, 142 x 81 x 27 centimeters (H/W/D)
- Three handcrafted lampshades inspire with their organic shape and natural, aesthetic appearance
- The airy design creates a light, harmonious aesthetic, ideal for boho and Scandi interiors
- The large pendant light creates stylish accents above dining tables, kitchen islands or in the living area
- 230 V, E27 socket, number of bulbs 3, max. 40 watts, bulbs not included, bulbs replaceable
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 142 cm |
| Larghezza | 81 cm |
| Profondità | 27 cm |
| Peso | 5.2 kg |
| Volume (imballato) | 0,12 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Marrone, Écru |
| Details: | baldacchino, cavo più lungo, extra, fatto a mano, montato, rivestita in plastica, scudo |
| Catalogo di stampa: | scudo:, baldacchino:, :, 100 cm, 44 x 27 x 27 cm Ø, 2,50 x 12 x 67 cm,, filo,, |
| Serie: | Aloha |
| Speciali: | Deals, In magazzino |
| Stagione: | Saison2024-2 |
| Tendenze: | Cosy Living |
| Tendenze 2: | Cosy – Nature |
Valutazioni
Accedi