Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A true masterpiece that combines tropical flair and elegant design: this pendant light impresses with its drop-shaped shades and emits soft, warm light that transforms any room into a cozy oasis. Its delicate charm blends perfectly into modern, Scandinavian or boho-inspired interiors. Particularly impressive above dining tables, in open kitchens or in lounge areas - combined with natural materials such as wood, light textiles and green plants, they create a harmonious, inviting atmosphere that invites you to linger. Ideal for rooms that require a special, stylish lighting accent.
- Große Hängeleuchte mit Rattan-Schirmen in Braun, 80 x 80 x 22 Zentimeter (H/B/T)
- Three handcrafted lampshades inspire with their organic shape and natural, aesthetic appearance
- The airy design creates a light, harmonious aesthetic, ideal for boho and Scandi interiors
- The large pendant light sets stylish accents above dining tables, kitchen islands or in the living area
- 230 V, socket E27, number of bulbs 3, max. 40 watts, bulbs not included, bulbs replaceable
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 80 cm |
| Larghezza | 80 cm |
| Profondità | 22 cm |
| Peso | 1.4 kg |
| Volume (imballato) | 0,15 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Marrone, Écru |
| Details: | baldacchino, cavo più lungo, extra, fatto a mano, montato, rivestita in plastica, scudo |
| Catalogo di stampa: | baldacchino:, :, 100 cm, 22 x 22 x 22 cm Ø, 2,50 x 5 x 60 cm,, filo,, |
| Serie: | Aloha Drop |
| Speciali: | Deals, In magazzino |
| Stagione: | Saison2024-2 |
| Tendenze: | Cosy Living |
| Tendenze 2: | Cosy – Nature |
Valutazioni
Accedi