Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A must-have for anyone who loves modern design with refined minimalism: This floor lamp focuses on clean lines and a pared-down silhouette that nevertheless has a real presence. The powder-coated body in deep black meets a cylindrical lampshade that diffuses a pleasantly soft light - perfect for reading, relaxing or stylishly illuminating room areas. Thanks to its slim shape, it blends effortlessly into a wide variety of room concepts, from urban style to Scandinavian-inspired looks. It looks particularly elegant next to a cozy armchair, in a reading corner or as a stylish upgrade for the home office.
- Large floor lamp in black, 160 x 50 x 50 centimeters (H/W/D)
- The high-quality lampshade made of linen and silk with a shiny gold interior provides pleasant lighting
- The geometric base made of robust steel in black creates a clean, timeless look
- Ideally placed next to the sofa, reading chair or in the bedroom as a stylish light source
- 230 V, socket E27, number of bulbs 1, max. 100 watts, bulbs not included, bulbs replaceable
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 160 cm |
| Larghezza | 50 cm |
| Profondità | 50 cm |
| Peso | 5.05 kg |
| Volume (imballato) | 0,14 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Nero |
| Details: | altro, cavo più lungo, extra, interuttore a pedale, parzialmente smontato, rivestita in plastica, scudo |
| Catalogo di stampa: | : 50 %, 50 %, :, 200 cm, 28 x 51 x 51 cm,,, filo,, |
| Serie: | Timon |
| Speciali: | In magazzino, Riduzione di prezzo |
| Stagione: | Saison2024-1 |
Valutazioni
Accedi