Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A stylish combination of shimmering glass and shiny metal makes the Sphere lights an elegant highlight in any interior. The galvanised lampshades in various sizes reflect the light in a fascinating way and create an atmospheric ambience. Chrome-plated steel elements add shiny accents and emphasise the luxurious character. Height-adjustable and versatile, they adapt perfectly to different room concepts and interior styles – whether above the dining table, in the lounge or as a stylish statement in the living area.
- Large pendant lamp in gold with 5 shades in different sizes, 160 x 110 x 35 centimetres (H/W/D)
- Five exclusive lampshades made of galvanised glass create a harmonious design and provide pleasant lighting
- The height-adjustable lamp fits flexibly into living and dining areas with different room concepts
- The shiny gold lamp holders and ceiling canopy are made of chrome-plated steel
- 230 V, E27 socket, number of bulbs 5, max. 40 watts, bulbs not included, bulbs replaceable
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 160 cm |
| Larghezza | 110 cm |
| Profondità | 35 cm |
| Peso | 9 kg |
| Volume (imballato) | 0,26 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Sala da pranzo |
|---|---|
| Colore: | Color oro |
| Details: | baldacchino, cavo più lungo, extra, parzialmente smontato, regolabile in altezza, rivestita in plastica, scudo |
| Catalogo di stampa: | Baldacchino:, Portalámparas:, Paralume: Vetro, 120 cm, 34 x 40 x 40 cm, 25 x 30 x 30 cm, 15 x 18 x 18 cm, 8 x 10 x 10 cm, 50 - 160 cm, filo,, |
| Serie: | Sphere |
| Stagione: | Saison2025-2 |
Valutazioni
Accedi