Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A bright statement piece with a design factor! This stylish floor lamp combines elegance with functionality and creates sophisticated lighting accents with its shimmering lampshade made of refined glass. The three-legged construction in an elegant brass look not only ensures a stable stand, but also lends the design a modern lightness. Whether as a soft light source for atmospheric evenings or as a chic reading companion next to your favorite armchair - this highlight blends effortlessly into any style-conscious interior. Combined with velvety sofas and golden accessories, it creates a luxurious lounge atmosphere!
- Large floor lamp in gold, 146 x 52 x 52 centimeters (H/W/D)
- The exclusive lampshade made of galvanized glass creates a harmonious design and provides pleasant lighting
- The 3 metal legs in gold ensure a stable stand and are coated with brass
- Provides elegant accents next to the sofa and is perfect as a soft ambient light or as focused reading lighting
- 230 V, socket E27, number of bulbs 1, max. 40 watts, bulbs not included, bulbs replaceable
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 146 cm |
| Larghezza | 52 cm |
| Profondità | 52 cm |
| Peso | 4 kg |
| Volume (imballato) | 0,12 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Color oro |
| Details: | extra |
| Catalogo di stampa: | :, : Vetro |
| Serie: | Sphere |
| Stagione: | Saison2024-2 |
Valutazioni
Accedi