Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A touch of retro glam meets modern design - this floor lamp is more than just a source of light. The oval glass body in a smoky finish creates an atmospheric, soft light and transforms any room into a stylish feel-good zone. The delicate frame in black provides a timeless contrast and brings clarity into play. Perfect as a highlight next to the sofa, as an extravagant element in the bedroom or as atmospheric lighting in the entrance area. In combination with velvet, metal accents or mid-century furniture, it reveals its full potential and makes a real design statement.
- Slim floor lamp in black, 160 x 25 x 25 centimeters (H/W/D)
- Shimmers delicately and silvery: the semi-transparent shade made of tinted, coated glass
- The filigree frame in plain black is made of robust steel and is brass-coated
- Provides indirect, cozy light and sets a modern accent next to sofas and armchairs, even when space is limited
- 230 V, socket E27, number of bulbs 1, max. 40 watts, bulbs not included, bulbs replaceable
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 160 cm |
| Larghezza | 25 cm |
| Profondità | 25 cm |
| Peso | 6.84 kg |
| Volume (imballato) | 0,06 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Nero |
| Details: | cavo più lungo, extra, interuttore a pedale, parzialmente smontato, rivestita in plastica, scudo |
| Catalogo di stampa: | cremagliera:, scudo:, Vetro, 160 cm, 25 x 25 cm,, filo,, |
| Serie: | Goblet |
| Speciali: | Deals, In magazzino, PRIMA, Riduzione di prezzo |
| Stagione: | Saison2024-2 |
Valutazioni
Accedi