Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
This extraordinary floor lamp combines natural materials with modern design and creates a warm, inviting atmosphere. The beige linen shade is lovingly interwoven with delicate wooden details that add a subtle, organic touch. The slender, black lacquered steel frame impresses with its gently curved lines and lends the lamp an elegant lightness that blends effortlessly into a wide variety of living concepts. Whether as atmospheric lighting in the living room, a charming highlight in the hallway or a practical light source next to the sofa or bedside table - this light object impresses with its versatility and a harmonious mix of naturalness and contemporary sophistication.
- Unusual floor lamp in black and beige with wooden details, 150 x 50 x 25 centimetres (H/W/D)
- Fine wood details, finely woven into the beige linen shade, combine design with a connection to nature
- The black steel frame with its rounded, slim design creates a light and modern look
- Provides pleasant light as a bedside lamp or as an additional light source in the hallway or living room
- 230 V, socket E27, number of bulbs 1, max. 40 watts, bulbs not included, bulbs replaceable
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 150 cm |
| Larghezza | 50 cm |
| Profondità | 25 cm |
| Peso | 4.96 kg |
| Volume (imballato) | 0,05 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Beige |
|---|---|
| Details: | altro, cavo più lungo, extra, interuttore a pedale, parzialmente smontato, rivestita in plastica, scudo |
| Catalogo di stampa: | Paralume: 50 %, 50 %, Base:, 200 cm, 51 cm,,, filo,, |
| Serie: | Philadelphia |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2024-2 |
Valutazioni
Accedi