Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
This luxurious floor lamp provides atmospheric light. But even switched off, this Art Deco object is a real showstopper. The lampshade is in the shape of several palm leaves - for a holiday feeling all year long. Perfect for all those who don't want to do without exciting highlights even with a modern interior design.
- A man-sized floor lamp in gold that instantly turns any living room into a show stage
- Glamour, 1920s style and tropical flair, a palm lamp always provides that little extra
- Provides individual icing on the cake in classic rooms, where it looks spectacular with vibrant colours and a mix of styles
- Made entirely of steel, from the palm leaves to the frame and stable base
- Three light bulbs (not included) provide good lighting
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 170 cm |
| Larghezza | 85 cm |
| Profondità | 85 cm |
| Peso | 7.1 kg |
| Volume (imballato) | 0,11 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Color oro |
| Details: | cavo più lungo, extra, in linea, parzialmente smontato, rivestita in plastica |
| Catalogo di stampa: | , 180 cm, FILP-interruttore, filo,, |
| Serie: | Palmera |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2021-1 |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi