Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A real highlight for style-conscious light lovers: with its shiny chrome finish and sculptural shape, this floor lamp is an elegant eye-catcher in the room. The large, semi-circular shade directs the light downwards - perfect for cozy reading corners, modern living rooms or as a stylish addition next to a sofa or lounge chair. Its minimalist look harmonizes particularly well with industrial interiors, mid-century pieces or clean loft settings. A design object with character that playfully combines functionality and decorative appeal and provides brilliant moments of light in every corner. Ideal for giving a room a style upgrade with little effort.
- Modern, chrome-colored floor lamp, 160 x 48 x 48 centimeters (H/W/D)
- This mushroom lamp impresses with its stylish design and shiny chrome finish
- The tilting lampshade enables targeted lighting - whether as soft ambient light or as focused reading light
- Made of robust steel, the luminaire impresses with its durability and stability
- 230 V, socket E27, number of bulbs 1, max. 15 watts, bulbs not included, bulbs replaceable
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 160 cm |
| Larghezza | 48 cm |
| Profondità | 48 cm |
| Peso | 10.4 kg |
| Volume (imballato) | 0,20 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Argento |
|---|---|
| Details: | cavo più lungo, extra, fatto a mano, in linea, in tessuto, parzialmente smontato, scudo |
| Catalogo di stampa: | , 400 cm, 48 cm Ø,, FILP-interruttore, filo,, |
| Serie: | Loungy |
| Speciali: | Deals, In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-1 |
| Calendario di marketing: | Ottobre |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi