Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
An exciting interplay of nature and clarity: this floor lamp combines striking design with a cozy atmosphere. The solid black steel base meets an organically grown wooden element—each piece is truly unique and full of character. The simple cream-colored cotton shade gently diffuses the light and provides atmospheric lighting without being intrusive. Whether as an elegant companion next to your favorite armchair, as a light source in the hallway, or a stylish addition to the bedroom, this lamp creates atmosphere with understatement and blends harmoniously into minimalist and nature-inspired living concepts.
- Tall floor lamp in black and white with wooden details, 165 x 40 x 20 centimeters (H/W/D)
- Naturally grown wood on a solid black steel base makes each lamp a truly unique piece
- The straight cotton lampshade in soft cream white provides pleasant lighting
- Adds harmonious accents next to the sofa and is perfect as soft ambient lighting or focused reading light
- 230 V, E27 socket, number of bulbs 1, max. 60 watts, bulb not included, bulb replaceable
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 165 cm |
| Larghezza | 40 cm |
| Profondità | 20 cm |
| Peso | 15.61 kg |
| Volume (imballato) | 0,22 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Beige |
| Details: | cavo più lungo, extra, fatto a mano, interuttore a pedale, montato, rivestita in plastica, scudo |
| Catalogo di stampa: | piede:, :, :, bar:, decorazione: Legno vergine Legno riciclato Legname galleggiante, 330 cm, 30 cm,,, filo,, |
| Serie: | Nature |
| Speciali: | In magazzino, PRIMA |
| Stagione: | Saison2024-2 |
| Tendenze: | Cosy Living |
| Tendenze 2: | Cosy – Nature |
Valutazioni
Accedi