Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A homage to iconic design - this floor lamp brings movement into play with five adjustable light sources and creates changeable lighting moods from cozy to concentrated. The filigree body in a sophisticated metallic finish has an almost sculptural effect and creates elegant highlights, while the heavy base in a natural stone look gives the whole thing a firm grip. Whether as a soloist next to the sofa, a sophisticated companion in the home office or as a shiny contrast in an industrial setting: this lighting object stylishly sets the scene in rooms while giving them structure and expression. Ideal for interiors that want to combine timeless chic with clever functionality.
- Adjustable floor lamp with 5 light sources in gold, 215 x 85 x 108 centimeters (H/W/D)
- Five tiltable lampshades enable targeted lighting - whether as soft ambient lighting or as focused reading light
- The slender steel frame in gold gives the luminaire a glamorous touch
- The round base made of elegant black marble ensures a stable stand
- 230 V, socket E14, number of bulbs 5, max. 25 watts, bulbs not included, bulbs replaceable
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 215 cm |
| Larghezza | 85 cm |
| Profondità | 108 cm |
| Peso | 15.8 kg |
| Volume (imballato) | 0,11 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Color oro |
| Details: | cavo più lungo, extra, interuttore a pedale, in tessuto, orientabile, scudo, smontato, stand |
| Catalogo di stampa: | cremagliera:, piede:, 170 cm, 13 cm Ø, 4,50 x 35 x 35 cm,,, filo marrone, consegna, |
| Serie: | Five Fingers |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2017-2 |
| Calendario di marketing: | Maggio |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi