Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A luminous design statement with sculptural charm: this elegant floor lamp combines three shimmering glass spheres with a graphically clear frame in deep black. The subtle tint of the light fixtures creates fascinating light effects – even when switched off. The heavy base made of fine marble not only provides stability but also adds a touch of luxury. Whether next to your favorite armchair, as a stylish companion in the hallway, or as a highlight in the living room, this lamp brings character and atmosphere to any room. Ideal for modern interiors with a penchant for refined details and cozy elegance.
- Tall floor lamp in black with three round glass shades, 175 x 30 x 30 centimeters (H/W/D)
- Three glass ball shades with their special coloring create fantastic reflections, even when they are switched off
- The black frame made of sturdy steel impresses with its clean lines and timeless modernity
- The base made of fine marble ensures stability next to a sofa, armchair, or in the entrance area
- 230 V, G9 socket, number of bulbs 3, max. 3 watts, bulbs not included, bulbs replaceable
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 175 cm |
| Larghezza | 30 cm |
| Profondità | 30 cm |
| Peso | 8.55 kg |
| Volume (imballato) | 0,10 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Nero |
| Details: | cavo più lungo, extra, fatto a mano, interuttore a pedale, rivestita in plastica, scudo, smontato, stand |
| Catalogo di stampa: | Paralume: Vetro, Armazón:, Base:, 150 cm, 20 cm Ø, 30 cm,,, filo,, |
| Serie: | Alcapone |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-2 |
Valutazioni
Accedi