Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A glamorous appearance with a wow effect - this table lamp brings a touch of glamour to any room with its golden finish. Five round glass bodies float elegantly around the delicate frame, creating an interplay of light, reflection and shape. The semi-transparent spheres create a warm, atmospheric glow - perfect for bathing living rooms or bedrooms in a soft light. On sideboards, bedside cabinets or in the entrance area, it attracts everyone's attention. It looks particularly elegant in combination with dark surfaces, velvet textiles or marble elements. A luminous design object with character.
- Modern table lamp with 5 glass shades in gold, 53.5 x 22 x 22 centimeters (H/W/D)
- Five round luminaires sweep around the slender steel frame with a shiny gold finish
- Semi-transparent with a shiny gold finish, the 5 glass globes provide pleasant lighting
- Works perfectly as a stylish bedside lamp or as a modern light source in the hallway or living room
- 230 V, bulb type LED, G9 socket, number of bulbs 5, max. 11 watts, bulb not included, bulb replaceable
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 53.5 cm |
| Larghezza | 22 cm |
| Profondità | 22 cm |
| Peso | 1.8 kg |
| Volume (imballato) | 0,05 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Ufficio |
|---|---|
| Colore: | Color oro |
| Details: | extra, parzialmente smontato, rivestita in plastica, scudo |
| Catalogo di stampa: | Bar:, Base:, Paralume: Vetro, Elementi decorativi: 10 cm, filo,, |
| Serie: | Scala Balls |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-2 |
| Tendenze: | Elegance |
| Tendenze 2: | Elegance – Glam |
Valutazioni
Accedi