Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A hint of sculpture, a shimmer of light - this table lamp combines modern design with atmospheric radiance. Five tinted glass spheres in smoky gray dance around a filigree frame in matt black, creating an exciting interplay of shape, light and shadow. The semi-transparent shades gently diffuse the light and create stylish accents on chests of drawers, side tables or in the bedroom. The light looks particularly harmonious in combination with dark wood tones, metallic accessories or monochrome interiors. A design statement that not only illuminates, but also sets the scene.
- Modern table lamp with 5 glass shades in black, 53.5 x 22 x 22 centimeters (H/W/D)
- Five round luminaires sweep around the slender steel frame with a matt black finish
- Semi-transparent in dark gray, the 5 glass globes provide pleasant lighting
- Works perfectly as a stylish bedside lamp or as a modern light source in the hallway or living room
- 230 V, bulb type LED, G9 socket, number of bulbs 5, max. 11 watts, bulb not included, bulb replaceable
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 53.5 cm |
| Larghezza | 22 cm |
| Profondità | 22 cm |
| Peso | 1.8 kg |
| Volume (imballato) | 0,05 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Ufficio |
|---|---|
| Colore: | Nero |
| Details: | extra, parzialmente smontato, rivestita in plastica, scudo |
| Catalogo di stampa: | Bar:, Base:, Paralume: Vetro, Elementi decorativi: 10 cm Ø, filo,, |
| Serie: | Scala Balls |
| Speciali: | Deals, In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-2 |
| Tendenze: | Modern Times |
| Tendenze 2: | Modern – Loft |
| Topic: | Home Office |
Valutazioni
Accedi