Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Futuristic chic meets stylish lightness - this table lamp brings a modern sparkle to the room with its five shiny glass spheres in silver. The semi-transparent shades float like small planets around a slender frame with a cool chrome finish and provide softly diffused light with a sophisticated touch. Ideal as an eye-catcher on chests of drawers, consoles or bedside tables. In combination with glass, high-gloss surfaces or clean color schemes, they create an urban look with a statement character. A luminous sculpture that is not only functional, but also has that certain something.
- Modern table lamp with 5 glass shades in silver, 53.5 x 22 x 22 centimeters (H/W/D)
- Five round luminaires sweep around the slender steel frame with a silver chrome finish
- Semi-transparent with a shiny silver finish, the 5 glass globes provide pleasant lighting
- Works perfectly as a stylish bedside lamp or as a modern light source in the hallway or living room
- 230 V, bulb type LED, G9 socket, number of bulbs 5, max. 11 watts, bulb not included, bulb replaceable
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 53.5 cm |
| Larghezza | 22 cm |
| Profondità | 22 cm |
| Peso | 1.8 kg |
| Volume (imballato) | 0,05 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Ufficio |
|---|---|
| Colore: | Argento |
| Details: | extra, parzialmente smontato, rivestita in plastica, scudo |
| Catalogo di stampa: | Bar:, Base:, Paralume: Vetro, Elementi decorativi: 10 cm, filo,, |
| Serie: | Scala Balls |
| Speciali: | Deals, In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-2 |
| Topic: | Home Office |
Valutazioni
Accedi