Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A fascinating interplay of art and function: this unusual table lamp impresses with an artistically designed octopus in matt black, which serves as an elegant lamp base. The black shade with a shiny gold interior bathes any room in a warm, cozy light and creates an inviting atmosphere. Ideal as an unusual highlight on bedside tables, sideboards or in entrance areas, it creates striking accents in modern and urban interiors. It looks particularly impressive in combination with dark wall colors, leather accessories or minimalist furniture - a real statement for design lovers.
- Unique table lamp with octopus motif in black, 43.5 x 27 x 27 centimeters (H/W/D)
- A detailed, graceful octopus in matt black serves as the base for this luminaire
- The black lampshade with a shiny gold interior provides warm, pleasant lighting
- Works perfectly as an unusual bedside lamp or as an additional light source in the hallway or living room
- 230 V, socket E27, number of bulbs 1, max. 40 watts, bulbs not included, bulbs replaceable
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 43 cm |
| Larghezza | 29 cm |
| Profondità | 29 cm |
| Peso | 0.97 kg |
| Volume (imballato) | 0,13 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Ufficio |
|---|---|
| Colore: | Nero |
| Details: | cavo più lungo, extra, in linea, in tessuto, parzialmente smontato, scudo |
| Catalogo di stampa: | Paralume interno:, Paralume esterno: 100 %, Zoccolo:, 200 cm, 27 cm, FILP-interruttore, Cavo: filo,, |
| Serie: | Octopus |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-2 |
Valutazioni
Accedi