Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
This lamp is typical KARE: a fun eye-catcher and therefore a truly creative lighting solution. The black shade rests on the delicate arms of a playful octopus figure. This unexpected fusion of function and humour enlivens any room and creates the desired feel-good factor. Witty home accessories like these not only bring light, but also a touch of fun and personality into your home.
- Highly individual black table lamp, sized 47 x 36.5 x 32.5 cm (H/W/D)
- The animal figure of an octopus as a lamp base takes on the role of an original lighting fixture in your home
- Made of polyresin and painted black
- The black lampshade is covered with fabric
- The textile-covered cable has a length of 200 centimetres
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 48 cm |
| Larghezza | 36 cm |
| Profondità | 36 cm |
| Peso | 3.2 kg |
| Volume (imballato) | 0,21 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Nero |
| Details: | cavo più lungo, extra, in linea, in tessuto, parzialmente smontato, scudo |
| Catalogo di stampa: | :, : 100 %, :, 200 cm, 19 x 28 x 28 cm, FILP-interruttore, : filo,, |
| Serie: | Octopus |
| Speciali: | In magazzino, PRIMA |
| Stagione: | Saison2024-1 |
| Topic: | Christmas, Fathers Day, Mothers Day, Valentines Day |
| Calendario di marketing: | Ottobre |
Valutazioni
Accedi