Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Small but with a big impact - this table lamp in a trendy mushroom shape brings retro vibes and timeless elegance to the fore. Its glossy finish in delicate ecru lends rooms a soft lighting mood and makes it a stylish eye-catcher on sideboards, bedside tables or side tables. Made of enameled steel, it not only impresses with its high-quality look, but also with its long-lasting stability. Particularly charming in combination with natural materials, soft textiles or minimalist furniture. A perfect choice for anyone who loves functional lighting with a design character.
- Small mushroom-shaped table lamp in light beige, 27 x 29 x 29 centimeters (H/W/D)
- In delicate ecru, with a glossy finish and its trendy shape, this lamp is a timeless design highlight
- Made of robust steel and enameled, the light is particularly robust and durable
- Works as a bedside lamp or as an additional light source in the hallway or living room
- 230 V, socket E14, number of bulbs 1, max. 15 watts, bulbs not included, bulbs replaceable
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 27 cm |
| Larghezza | 30 cm |
| Profondità | 30 cm |
| Peso | 1.62 kg |
| Volume (imballato) | 0,03 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Ufficio |
|---|---|
| Colore: | Beige |
| Details: | cavo più lungo, extra, fatto a mano, in linea, in tessuto, parzialmente smontato |
| Catalogo di stampa: | Base:, Paralume:, 200 cm,, FILP-interruttore, filo,, |
| Serie: | Mushroom |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-2 |
Valutazioni
Accedi