Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
This 60 cm high, slimline table lamp in cream appeals with its unadorned look and individual character. The shade and base are completely covered with a textured linen fabric, which gives the lamp a special feel and a warm, natural flair. The linen cloth ensures gentle light diffusion and creates a cosy atmosphere. Ideal for modern living spaces, it brings subtle sophistication and a touch of nature into the home. Our interior design consultants also recommend this lamp for the modern country house and Scandinavian interior styles.
- Large table lamp in light beige, 60 x 22 x 22 cm (H/W/D)
- Whether the furnishing is Scandinavian or natural and modern, this lamp stands out with its distinctive shapes
- Although the design of the lamp is minimalist, its linen outfit simultaneously gives it a warm radiance
- Care tip for this special lamp: wipe with a soft brush or carefully vacuum
- Bulb 230 V, 50/60 Hz, socket E27, number of bulbs 1, max. 40 W, bulb not supplied
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 60 cm |
| Larghezza | 22 cm |
| Profondità | 22 cm |
| Peso | 0.6 kg |
| Volume (imballato) | 0,03 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Beige |
| Details: | cavo più lungo, extra, fatto a mano, in linea, parzialmente smontato, rivestita in plastica, scudo |
| Catalogo di stampa: | ,, 100 %, 300 cm, 22 cm Ø,, FILP-interruttore, Cavo: filo, Paralume:, |
| Serie: | Marleen |
| Stagione: | Saison2024-2 |
| Tendenze: | Cosy Living, Modern Times |
| Tendenze 2: | Cosy – Nature, Modern – Living |
| Calendario di marketing: | Ottobre |
Valutazioni
Accedi