Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Demi is a lighting series from KARE that combines function and attractive retro design in a charming way. The shade and base feature premium-quality enamelling and are absolutely easy to clean, while the shade mounting shines in gold. The lampshade focusses the light downwards, making Demi ideal for reading and working.
- Large desk lamp in vivid green with gold, 56 x 28 x 22 cm (H/W/D)
- Made of high-quality steel, enamelled and titanium-coated for a golden finish
- This skilfully designed table lamp references the retro style
- As decorative lighting in the bedroom, the functional reading lamp fits perfectly on the bedside table
- Bulb 230 V, socket E27, number of bulbs 1, max. 40 W, bulb not included
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 56 cm |
| Larghezza | 24 cm |
| Profondità | 22 cm |
| Peso | 1.6 kg |
| Volume (imballato) | 0,05 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Verde |
| Details: | cavo più lungo, extra, fatto a mano, in linea, in tessuto |
| Catalogo di stampa: | , 200 cm,, FILP-interruttore, filo,, |
| Serie: | Demi |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2024-2 |
| Calendario di marketing: | Ottobre |
Valutazioni
Accedi