Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A real gem with function: this elegant table lamp combines warm charm with sophisticated design. The sculptural shade made of amber-colored, galvanized glass provides a soft, atmospheric light, while the cylindrical inner shade made of filigree metal mesh casts enchanting reflections on surrounding surfaces. The whole thing is supported by a titanium-coated steel frame in elegant gold – a shiny statement with character. Ideal as a stylish bedside lamp, a luminous eye-catcher in the living room, or an elegant light source in the hallway. Particularly effective in combination with dark wood, velvet, or marbled surfaces – for a cozy ambience with a luxurious flair.
- Elegant table lamp in amber and gold, 51 x 34 x 34 centimeters (H/W/D)
- The sculptural shade made of amber-colored, galvanized glass provides pleasant lighting
- The cylindrical inner shade made of fine metal mesh and the golden steel frame create fascinating light reflections
- The designer lamp can be used as a bedside lamp or as an additional light source in the hallway or living room
- 230 V, E27 socket, number of bulbs 1, max. 40 watts, bulb not included, bulb replaceable
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 51 cm |
| Larghezza | 34 cm |
| Profondità | 34 cm |
| Peso | 5.7 kg |
| Volume (imballato) | 0,08 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Ufficio |
|---|---|
| Colore: | Color oro |
| Details: | cavo più lungo, extra, parzialmente smontato, rivestita in plastica, scudo |
| Catalogo di stampa: | Bar:, Zoccolo:, Paralume: Vetro, 220 cm, 34 x 34 x 34 cm, filo,, |
| Serie: | Arcadia |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-2 |
Valutazioni
Accedi