Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
The oriental-style floor lamp conjures up a beautiful, iridescent play of light in the room. A perforated pattern blends into expressive ornaments that create a pleasant atmosphere. The design is based on that of a typical oriental lantern. With a height of 30 cm, this attractive lamp knows how to set the scene.
- A floor lamp in oriental design: with its richly patterned shade the lamp in black conjures up the flair of the Arabian Nights in any interior
- Premium materials: the sturdy body made of steel is complemented by a movable handle made of natural sisal
- A wonderful play of light: the translucent perforated pattern of the lamp casts lighting reflections into the room
- Mood booster: Sultan also serves as an atmospheric table lamp in the living room and, as a bedside lamp, creates a magical atmosphere in the bedroom
- For captivating lighting: the floor lamp requires an E27 bulb with max. 40 Watt (bulb not included)
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 30.5 cm |
| Larghezza | 23 cm |
| Profondità | 23 cm |
| Peso | 0.85 kg |
| Volume (imballato) | 0,04 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Marrone, Nero |
| Details: | extra |
| Catalogo di stampa: | 1x E27, max. 40W, 240V, 50Hz (escl.) |
| Serie: | Sultan |
| Speciali: | Deals, In magazzino, PRIMA |
| Stagione: | Saison1981-1 |
| Tendenze: | Cosy Living |
| Tendenze 2: | Cosy – Lounge |
| Topic: | Wild Summer |
Valutazioni
Accedi