Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A luminous four-legged friend with a sense of humour: this playful wall lamp not only brings light into your home, but also a cheerful mood. The charming dog with a golden outfit proudly holds a round frosted glass shade – a real character with style. Whether as a tongue-in-cheek welcome in the hallway, a faithful source of light next to the bed, or an original highlight in the living room, this lamp is sure to be a talking point wherever it is placed. It adds a humorous accent, especially in modern or charmingly eclectic interiors, proving that functional lighting can also have personality. A beastly good design with a wink.
- Funny wall lamp dog in gold and white, 44 x 17 x 18.5 centimeters (H/W/D)
- This cute dog provides casual lighting with a milky, spherical glass shade
- Surprises guests in the hallway, keeps you company as a lamp next to the bed, and adds charm to the living room
- Quickly mounted on the wall thanks to its low weight (2.2 kg) and rear hanging device
- 230 V, E27 socket, number of bulbs 1, max. 40 watts, bulb not included, bulb replaceable
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 44 cm |
| Larghezza | 17 cm |
| Profondità | 18.5 cm |
| Peso | 1.93 kg |
| Volume (imballato) | 0,12 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Corridoio |
|---|---|
| Colore: | Color oro |
| Details: | cavo più lungo, extra, in linea, in tessuto, parzialmente smontato |
| Catalogo di stampa: | Elementi decorativi:, Paralume: Vetro, 200 cm, FILP-interruttore, filo,, |
| Serie: | Animal |
| Stagione: | Saison2025-2 |
| Topic: | Wild Summer |
| Calendario di marketing: | Maggio |
Valutazioni
Accedi