Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Bright, large, abstract murals have a powerful effect as works of art on the wall. They attract attention, have a sensual and invigorating effect. Thanks to their size, they can immediately give a room a new look and create an atmosphere of dynamism and energy. Their abstract shapes and colours offer room for interpretation and stimulate the imagination, making them fascinating topics of conversation.
- Abstract canvas painting in pink and blue, 75 x 55 x 3.5 centimetres (H/W/D)
- Modern and abstract wall mural that stands out thanks to its high-gloss finish
- The bright image motif is stretched over a solid wood frame
- The frameless wall art from the Tendency series is handmade
- Picture hooks are already mounted on the back for easy wall mounting
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 75 cm |
| Larghezza | 55 cm |
| Profondità | 3.5 cm |
| Peso | 1.05 kg |
| Volume (imballato) | 0,03 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Rosa |
| Details: | verticale |
| Catalogo di stampa: | Tela:, Parte frontale:, Abete Pannelli di fibre a media densità, per fissaggio a parete |
| Serie: | Tendency |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-2 |
| Topic: | Spring Selection |
Valutazioni
Accedi