Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Their extraordinary, life-size human-animal sculptures can be found in major cities such as New York, Sydney and London. At KARE you will find a range of unique artistic objects by Gillie and Marc, who are committed to the reconciliation of humanity and nature through their art.
- Animal figure of a rhino in gold and brown, 21 x 37 x 32 cm (H/W/D)
- This objet d'art was created exclusively for KARE by the Australian artist couple Gillie and Marc
- With a certificate of authenticity from the artists on the side of the decorative object
- Each figure is unique and finished by hand
- Made from polyresin and painted
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 21 cm |
| Larghezza | 37 cm |
| Profondità | 32 cm |
| Peso | 3.5 kg |
| Volume (imballato) | 0,04 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Color oro, Marrone |
|---|---|
| Details: | dipinti a mano, ogni pezzo unico |
| Catalogo di stampa: | |
| Serie: | Sleeping Animal |
| Speciali: | Deals, In magazzino, US-Fit |
| Stagione: | Saison2024-1 |
| Calendario di marketing: | Marzo, Aprile, Maggio |
Valutazioni
Accedi