Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Artistic, extraordinary decorative object based on an idea by the well-known artist couple Gillie and Marc. Their message to everyone: remember to love and protect our world. Their hybrids of animals and humans are characteristic of their work.
- Artistic added value: this charming lady rabbit is inspired by the works of the well-known artist pair of Gillie and Marc
- With their naturalistic animal depictions the artist duo give us lots of food for thought
- A bunny in feminine form and a dog in male form are the most famous characters created by the artist couple
- A sophisticated gem for every sideboard or shelf: the story behind these animal figures is profound, their look very aesthetic
- This decorative object is also available in black, and Gangster Dog is also available from the shop
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 39 cm |
| Larghezza | 26 cm |
| Profondità | 15 cm |
| Peso | 1.25 kg |
| Volume (imballato) | 0,10 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Bianco |
|---|---|
| Serie: | Gillie & Marc |
| Speciali: | US-Fit |
| Stagione: | Saison2018-2 |
| Topic: | Spring Selection |
| Calendario di marketing: | Febbraio, Aprile |
Valutazioni
Accedi