Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A touch of wilderness with artistic flair: this impressive decorative figure in the shape of a monkey's head is a real eye-catcher. Crafted with great attention to detail and finished in dark grey, it brings character and exoticism to any setting. The base provides an exciting contrast and lends the overall look a certain lightness. Whether on the sideboard, in the hallway or as a surprising highlight in the living area – this decorative object brings personality and a touch of adventure into play. Figures like these tell stories and set strong accents between a feeling of nature and urban style.
- Large decorative monkey figurine in grey, 74 x 36 x 31 centimetres (H/W/D)
- This monkey figurine impresses with its artistic, detailed workmanship and rustic finish
- With a metal finish in black and bronze, the base adds a rustic touch and a light look
- An eye-catching feature with jungle flair on sideboards, consoles or in the entrance area
- Made from robust polyresin and therefore particularly easy to care for
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 74 cm |
| Larghezza | 36 cm |
| Profondità | 31 cm |
| Peso | 6.1 kg |
| Volume (imballato) | 0,11 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Grigio |
|---|---|
| Details: | smontato |
| Catalogo di stampa: | Polyresin |
| Serie: | Monkey |
| Speciali: | Deals, In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-1 |
| Topic: | Home Office, Wild Summer |
Valutazioni
Accedi