Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Colorful, charming and absolutely unique - this bookend set not only brings order to the shelf, but also a pinch of humor. The artfully designed rhinoceros in rich red adds a playful accent and lends character to any book collection. Thanks to the non-slip underside, novels, illustrated books and favorite reads stay safely in place. Perfect for sideboards, window sills or desks - as a stylish decoration or original gift idea for real bookworms. A creative eye-catcher with a practical function!
- Bookend set hippopotamus in red, 31 x 13 x 19.5 centimeters (H/W/D)
- The detailed, hand-painted rhinoceros in bright red stylishly keeps the bookshelf tidy
- Whether on a shelf or on a desk, sideboard or window sill - the stands are a colorful eye-catcher
- The bookends are made of dimensionally stable polyresin and have a practical non-slip coating on the underside
- Original gift idea for book lovers and avid readers
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 30 cm |
| Larghezza | 12.5 cm |
| Profondità | 19.5 cm |
| Peso | 3 kg |
| Volume (imballato) | 0,09 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Rosso |
| Details: | dipinti a mano, fatto a mano |
| Catalogo di stampa: | , , |
| Serie: | Party |
| Speciali: | Deals, In magazzino, PRIMA, US-Fit |
| Stagione: | Saison2025-1 |
| Topic: | Home Office, Spring Selection |
Valutazioni
Accedi