Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
These bookends in octopus design bring an unusual, creative touch to any home. With their detailed, tentacle-like arms, they not only keep bookshelves tidy, but also add exciting accents to modern or maritime interiors. These eye-catching supports made of high-quality material not only keep books, but also magazines or documents stylishly in place. Combined with minimalist furniture or a nautical theme, they create a unique eye-catcher that is both functional and decorative. Ideal for shelves, desks or sideboards - the perfect fusion of art and practical use.
- Black bookend set in octopus design, 18 x 28 x 26 centimeters (H/W/D)
- The expressive, detailed octopus creates a modern, unique character
- The solid supports provide stable support for books and create exciting accents in the interior
- Handcrafted and made from easy-care, dimensionally stable polyresin
- Original gift idea for book lovers and avid readers
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 18 cm |
| Larghezza | 28 cm |
| Profondità | 26 cm |
| Peso | 2.4 kg |
| Volume (imballato) | 0,05 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Nero |
|---|---|
| Details: | fatto a mano |
| Catalogo di stampa: | corpo:, |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-1 |
| Topic: | Fathers Day, Home Office |
Valutazioni
Accedi