Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A playful highlight for any bookshelf! These cute bookends in vibrant pink not only add color, but also a humorous touch to the room. The detailed, playful hippos provide fresh accents and keep favorite books reliably in place. Whether in the living room, office or children's room - combined with modern furniture or as a contrast to neutral tones, they give every room a lively, creative look.
- Bookend set hippos in pink, 31 x 13 x 19.5 centimeters (H/W/D)
- The detailed, hand-painted hippos in rich pink keep the bookshelf tidy and stylish
- Whether on a shelf or on a desk, sideboard or window sill - the supports are a colorful eye-catcher
- The bookends are made of dimensionally stable polyresin and have a practical non-slip coating on the underside
- Original gift idea for book lovers and avid readers
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 25.7 cm |
| Larghezza | 18.5 cm |
| Profondità | 13.5 cm |
| Peso | 3.15 kg |
| Volume (imballato) | 0,09 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno, Ufficio |
|---|---|
| Colore: | Rosa |
| Details: | dipinti a mano, fatto a mano |
| Catalogo di stampa: | , , |
| Serie: | Neon |
| Speciali: | In magazzino, US-Fit |
| Stagione: | Saison2020-1 |
| Topic: | Christmas, Home Office, Spring Selection, Wild Summer |
| Calendario di marketing: | Agosto |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi