Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Bookworms know the problem: paperbacks, magazines and thick tomes tip over on the shelf. That’s all a thing of the past now. Decorative bookends have been rediscovered by interior designers. They bring order to your reading material and are a pretty eye-catcher on the shelf. Just like these two grey giants, which also contribute a feel-good atmosphere.
- Set of two different elephant figures that do their job as bookends with gusto
- This jolly pair of elephants will make your work in the home office more enjoyable when they guard files and the like on the shelf
- A charming gift idea for every occasion for bookworms and all those who love pachyderms
- Picture books and favourite novels deserve a special setting. Bookends also make the bookshelf look much more stylish
- Each bookend set is handmade and unique. Robustly manufactured and with a practical non-slip base
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 25 cm |
| Larghezza | 30 cm |
| Profondità | 20 cm |
| Peso | 2.2 kg |
| Volume (imballato) | 0,09 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno, Ufficio |
|---|---|
| Colore: | Grigio, Marrone, Nero |
| Details: | anti scivolo, dipinti a mano, fatto a mano, ogni pezzo unico, stand |
| Catalogo di stampa: | :, 2,50 x 22,60 x 19,20 cm,,,, |
| Serie: | Elephants |
| Speciali: | In magazzino, US-Fit |
| Stagione: | Saison2020-1 |
| Topic: | Christmas, Fathers Day, Home Office |
| Calendario di marketing: | Giugno |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi