Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Simple, modern, and versatile—this fold-out sofa bed fits effortlessly into a wide variety of interior styles. The textured cover in soft cream white lends the design a subtle elegance while creating a pleasant, cozy feel. Thanks to its clean lines and harmonious color scheme, the sofa appears particularly light and inviting. The soft foam padding and two matching cushions offer a high level of comfort – both when sitting and sleeping. In just a few simple steps, you can create a generous sleeping area that invites you to relax or accommodate overnight guests. Combined with natural tones, light woods, or golden accessories, the sofa unfolds its full effect and stylishly rounds off any interior.
- Modern fold-out sofa bed with textured cover in cream white, 93 x 254 x 100 centimeters (H/W/D)
- Thanks to its simple design and soft color, this sofa bed can be stylishly integrated into any interior
- The delicate cream-colored cover impresses with its harmonious texture and is particularly abrasion-resistant with a Martindale rating of 30,000
- Maximum seating and reclining comfort thanks to the comfortable foam padding, three comfortable cushions, and a reclining surface measuring 45 x 224 x 151 cm
- A sofa bed that skillfully combines comfort and functionality—perfect for guests who like to stay a little longer
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 93 cm |
| Larghezza | 254 cm |
| Profondità | 100 cm |
| Peso | 108.5 kg |
| Volume (imballato) | 1,26 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Beige |
| Details: | Liegefläche, altezza del sedile, massima capacità di carico, molle insacchettate, resistenza all'abrasione, smontato |
| Catalogo di stampa: | Costruzione del telaio: Eucalipto Pannello di particelle, Rivestimento: 25 kg/m³, Copertina: 100 %, Piede / Base: Gomma Legno vergine, Rivestimento:, Sede:, 110 Kg,, 45 cm, 30000 Martindale, 45 x 224 x 151 cm |
| Stagione: | Saison2025-2 |
| Calendario di marketing: | Febbraio, Marzo |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi