Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Thanks to the all-round upholstery cover, the corner sofa can also be used freely Inviting comfort meets stylish restraint - this spacious corner sofa combines modern design with cozy aesthetics. The melange cover in soft cream radiates lightness and can be effortlessly combined with different living styles. Rounded shapes and soft upholstery ensure a harmonious overall look and maximum seating comfort. The chaise longue invites you to lean back and relax, while the continuous upholstery design also makes the sofa an eye-catcher in any room. Perfect for stylish living areas with a feel-good factor
- Comfortable corner sofa with chaise longue on the right in cream, 85 x 295 x 160 centimeters (H/W/D)
- The melange cover in light, delicate cream tones can be combined in a variety of ways and blends into any interior
- The soft, rounded shapes of the sofa create a soft, inviting look and a comfortable aesthetic
- The spacious seat, comfortable cushions and soft upholstery offer a luxurious seating experience for cozy hours
- Thanks to the all-round upholstery, the corner sofa can also stand freely in the room
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 85 cm |
| Larghezza | 295 cm |
| Profondità | 160 cm |
| Peso | 131 kg |
| Volume (imballato) | 3,36 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Beige |
|---|---|
| Details: | Nosagunterfederung, pillola, resistente alla luce, resistenza all'abrasione, solidità allo sfregamento, Ökotex zertifiziert |
| Catalogo di stampa: | Armazón: Pino Legno vergine, Corpo:, Pannello rigido, Rivestimento: Gommapiuma, Copertina:, Piede / Base: Legno vergine, 60000 - 70000 Martindale, 5, 5, 5,, |
| Serie: | Karma |
| Speciali: | Deals, In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-1 |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi