Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
The Infinity modular sofa system offers you unlimited possibilities for creating your very own seating landscape. Either choose individually from various sizes, colours and
combinations or select your favourite couch from the ready-formatted models. The Infinity modular sofas offer building blocks such as corner sofas, 2-seater elements,
ottomans, corner elements, stools and cushions. The all-round cover makes this sofa series ideal for standing freely in the room. Take advantage of our furnishing advice to
find your perfect sofa. Infinity combines wonderful comfort with a modern and timelessly chic style.
- Spacious corner sofa with mobile stool element, ottoman on the right. Three rectangular cushions in the same colour included
- The flexible stool extends the seating area, serves as a footrest in front of the sofa or as an order table with tray
- The homely taupe colour makes it easy to combine and suits every style of home furnishing
- Durable cover made of pleasantly soft synthetic fibre. Thanks to the all-round cover, it also looks good as a free-standing sofa
- The Nosag slatted base ensures a high level of seating comfort
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 70 cm |
| Larghezza | 306 cm |
| Profondità | 182 cm |
| Peso | 119.2 kg |
| Volume (imballato) | 2,80 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Beige, Grigio |
| Details: | Nosagunterfederung, altezza del sedile, massima capacità di carico, parzialmente smontato, pillola, resistente alla luce, resistenza all'abrasione, schiuma, solidità allo sfregamento |
| Catalogo di stampa: | corpo:, Faggio Legno vergine, cuscino: 100 %, piede / base:, 110 Kg, 40 cm, : 100000 Martindale, : 4, : 5, : 4, rivestimento: 30 kg/m³, : 20 kg/m³,, |
| Serie: | Infinity |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2018-2 |
| Calendario di marketing: | Settembre |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi