Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
This ultra-modern sofa will transform your living room into a design highlight! The “Fluid Realities” collection is the result of KARE's exclusive collaboration with the renowned star designer Karim Rashid. He is one of the most influential designers of our time. His signature is characterized by an iconic design language and visionary aesthetics. The exclusive designer furniture and designer lamps from the KARE x Karim Rashid collaboration combine futuristic elegance with functional clarity.
- XL lounge sofa in yellow and white, 87x324x112 centimeters (H/W/D)
- Designer sofa from the exclusive cooperation Karim Rashid x KARE Design
- Unique 3-seater with eccentric design and wonderful seating comfort
- Solid base made of solid pine wood with comfortable foam padding
- Seat height 36 centimeters. Maximum load capacity per seat unit 110 kg
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 95 cm |
| Larghezza | 345 cm |
| Profondità | 125 cm |
| Peso | 165 kg |
| Volume (imballato) | 4,51 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Giallo |
|---|---|
| Details: | altezza del sedile, lavaggio a secco, massima capacità di carico, montato, resistenza all'abrasione |
| Catalogo di stampa: | Costruzione del telaio:, Pino Legno vergine, Rivestimento: 35 kg/m³ Gommapiuma, Copertina: 100 %, Copertina: 20000 Martindale, 110 Kg,,, 41 cm |
| Serie: | Dreamscape |
| Speciali: | In magazzino, Karim Rashid |
| Stagione: | Saison2025-1 |
| Tendenze: | Modern Times |
| Tendenze 2: | Modern – Pop |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi