Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
An expressive classic in a fine vintage look. The Cubetto sofa is an expansive classic in exclusive vintage styling and brown top-grain leather. The combination of clean-lined cubic forms and high-quality soft leather in a medium-brown warm colour lend this gem its individual charisma. The generous dimension and the trendy vintage look also provide relaxed charm. A real jewel in a quality that will provide many years of pleasure. The extra wide armrests and backrests of 30 cm each and the extensive seat depth of 71 cm ensure laid-back and enjoyable seating. Also available in other versions.
- Beautifully soft leather
- The vintage look
- Offers lots of space for relaxation
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 68 cm |
| Larghezza | 222 cm |
| Profondità | 109 cm |
| Peso | 74 kg |
| Volume (imballato) | 1,79 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Marrone |
| Details: | altezza del sedile, massima capacità di carico, montato, sospensione da cinghie elastiche |
| Catalogo di stampa: | Corpo: Pino Legno vergine, Eucalipto Legno vergine, Legno laminato, Rivestimento: 35 kg/m³,, Copertina: 100 % Pelle di bue, Piede / Base:,, 110 Kg,, 40 cm, |
| Serie: | Cubetto |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2017-1 |
| Tendenze: | Cosy Living |
| Tendenze 2: | Cosy – Lounge |
| Calendario di marketing: | Giugno |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi