Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Blue Marlin is an extremely high-quality and robust outdoor collection. The frame is made of moisture-resistant plywood with a phenolic resin coating and double-sealed cut edges. Weatherproof straps and open-pored, quick-drying foams ensure optimum seating comfort and protection against moisture. All materials are specially selected for outdoor use - either waterproof sealed or made of stainless steel for maximum durability. These outdoor sofas are made for design lovers who want durable, stylish furniture to enjoy their patio and garden.
- Compact outdoor 2-seater sofa, free choice of upholstery, 68 x 180 x 105 centimeters (H/W/D)
- High-quality garden furniture that is weatherproof for long-lasting protection of the interior
- The minimalist design and rounded shapes characterize this two-seater for outdoors as a designer piece
- This 2-seater sofa for patio and garden is available in numerous upholstery fabrics
- All cover fabrics are chlorine and salt water resistant
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 68 cm |
| Larghezza | 180 cm |
| Profondità | 105 cm |
| Peso | 40 kg |
| Volume (imballato) | 1,36 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Outdoor |
|---|---|
| Details: | altezza del sedile, fatto a mano, massima capacità di carico, molla Bonell, montato, wasserabweisend |
| Catalogo di stampa: | Armazón: Gommapiuma, Copertina:, Sede:, 220 Kg,,, 33 cm |
| Serie: | Blue Marlin |
| Speciali: | Deals, In magazzino, Studio Divani Outdoor |
| Stagione: | Saison2025-2 |
Valutazioni
Accedi