Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A stylish statement for any setting: This charming 2-seater sofa combines timeless elegance with modern comfort. The classic Chesterfield-style button stitching creates sophisticated accents, while the soft cover in a luxurious velvet look ensures inviting comfort. The curved steel feet in black give the design an exciting dynamic. Perfect as a highlight in the living room or as an elegant lounge element in stylish rooms. Combine with shiny side tables and cozy plaids to create a feel-good oasis with character.
- 2-seater sofa in green with decorative cushions, 70 x 200 x 93 centimeters (H/W/D)
- Classic meets modern: button stitching in elegant Chesterfield style in classic beige
- The soft velvet-look upholstery emphasizes the luxurious appearance of this sofa
- Solid construction with a solid wood base, foam padding and belt suspension ensure wonderful seating comfort
- The boldly shaped legs in black are made of robust steel for stability and create an exciting contrast
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 70 cm |
| Larghezza | 200 cm |
| Profondità | 93 cm |
| Peso | 38 kg |
| Volume (imballato) | 1,36 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Beige, Grigio |
|---|---|
| Details: | altezza del sedile, altro, massima capacità di carico, parzialmente smontato, schiuma, smontato, sospensione da cinghie elastiche |
| Catalogo di stampa: | corpo: Faggio Legno vergine,, cuscino: 100 %, piede / base:, 110 Kg,, 42 cm, rivestimento: 35 kg/m³, : 32 kg/m³,, |
| Serie: | Bellissima |
| Stagione: | Saison2022-2 |
| Calendario di marketing: | Settembre |
Valutazioni
Accedi