Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Floral poetry for stylish living dreams: this cushion brings a romantic touch to the interior with its opulent tulip motif and subtle play of colors. The velvety fabric provides an elegant feel and makes a decorative statement with an artistic character on sofas, armchairs or beds. Ideal in combination with plain cushions in delicate pastel shades, gold accents or vintage-style furniture. As a single piece or part of a coordinated cushion set, it lends any room a spring-like lightness and a touch of gallery flair. An eye-catcher that skillfully combines comfort, design and floral sophistication.
- Elegant decorative cushion with tulip motif in pink, 45 x 45 x 12 centimetres (H/W/D)
- The delicate tulip motif in pink sets lively floral accents
- A luxurious upgrade for sofas, armchairs and beds thanks to the shimmering cover in a soft velvet look
- The extravagant fringed edge in gold creates an elegant overall look
- Cover removable with zipper, filling cushion already included in the scope of delivery
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 45 cm |
| Larghezza | 45 cm |
| Profondità | 15 cm |
| Peso | 0.6 kg |
| Volume (imballato) | 0,08 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Policromo, Rosa |
|---|---|
| Details: | con cerniera lampo, fatto a mano, lavare a mano, ogni pezzo unico |
| Catalogo di stampa: | Copertina: 100 %, Riempimento: 100 %, ,,, |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-1 |
Valutazioni
Accedi